Güneş panelleri

Fotovoltaik gözelerin modüller içinde entegre edilmesi ile oluşturulmuş, güneş ışınlarını (fotonları) elektrik enerjisine dönüştüren panellerdir. Güneş panelleri elektrik ihtiyacının olduğu her uygulamada kullanılabilir. Farklı ebatlarda ve güçlerde güneş panellerinin birbirine seri veya paralel bağlanması ile istenilen voltaj ve güçte elektrik elde edilmesi mümkündür. Güneş panelleri yapıları itibariyle kristal yapılı ve ince film olmak üzere iki çeşide ayrılırlar.


 

Şebekeden bağımsız akülü güneş enerjisi uygulamalarında birkaç özel ince film panel modeli hariç genellikle kristal yapılı güneş panelleri kullanılmaktadır.

Şebeke bağlantılı sistemler ise hem ince film güneş panelleri hem de kristal yapılı güneş panelleri ile oluşturulabilir.

Fotovoltaik Modül, Panel ve Diziler Ne anlama geliyor;

Fotovoltaik hücreler, daha yüksek akım, gerilim veya güç seviyesi elde etmek için elektriksel olarak seri veya paralel bağlanırlar. Fotovoltaik modüller çevre etkilerine karşı sızdırmazlık sağlayacak şekilde birbirine eklenmiş fotovoltaik hücreler içerirler. Fotovoltaik paneller elektrik kabloları ile birbirine bağlanmış iki veya daha çok sayıda Fotovoltaik modül içerirler.

Fotovoltaik diziler ise belli sayıda fotovoltaik modül veya panel içeren enerji üretim ekipmanlarıdır.
Uygulama Örnekleri

Bayilik Başvurusu

Bayilik koşulları hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Sosyal Platformlar ile Bizi Takip Edin !