Akü servis ve kiralama

  • Akü Satış ve Servisi
  • Akü Kiralama
  • Her Türlü Forklift ve Transpalet Batarya Sistemi Yenileme, Tamir Ve Bakım

(Tamir süresince yedek akü temini)

 

Starter Akülerde Bakım

Akü temel prensibi ve yapımı basit görünen ancak kısa sürede yüksek akım vermesi ve uzun ömürlü olmasının sağlanması oldukca zor olan bir cihazdır. Marş gücü yüksek akü elde etmek, doğrudan imalatcısının kullandığı teknoloji ile ilgilidir. Ancak uzun ömür için birinci koşul istenen özellikte bir akü ise bunun kadar önemli ikinci koşulda araçtaki çalışma şartlarıdır.

Akü, arızaları ve giderilmesi yönünden makinalardan ziyade canlı organizmalara benzer. Canlı bünyelerinde olduğu gibi, tedavisi yapılmazsa sürekli gelişip artarak ölüme yol açar.Akü "şarj edici-akü-deşarj edici" üçlüsünün ortasındadır. Genel olarak akü deki arızalar şarj ve deşarj ediciye geçmez, sadece akü yeterli görev yapmaz. Fakat şarj ve deşarj edicilerde ki arızalar aküye yansır. Uzun süre çalışmadan duran araçlarda geçen zaman miktarı ( araçlara sonradan ilave edilen cihazlar ve ekstra kaçaklar ) akü ye şarj gerektirebilir. Bu gibi durumlarda akü araçtan sökülerek şarj a bağlanmalıdır.

Stasyoner Akülerde Şarj

Yüzdürme şarjı; Yüzdürme şarjı stasyoner akülerin hazır durumda tutulabilmelerinin en sağlıklı yoludur.
Akü grubunu şarj kaybetmeden hazır tutmak için 2.3+%1V hücre olacak şekilde yüzdürme şarjının voltajı ayalanır.
Hızlandırılmış şarj; Bu şarj yöntemi hücre sularının tamamlanmasından, hücre değişikliklerinden sonra yada yıllık bakımlarda kapasite testinden hemen sonra yapılır.
Hücre voltajları 2.34-2.40V/hücre olana kadar kapasitenin %15 i kadar akım verilir. Daha sonra akım kapasitenin %5 ine düşürülür ve 2 saat boyunca yoğunluk ve voltajda herhangi bir değişiklik olmuyor ise akü grubu şarj olmuş demektir.

Traksiyoner Akülerde Şarj Metodları

Traksyoner aküler çalışma şartlarına göre şarj edilmeli ve uygun şarj cihazları seçilmelidir. Traksiyoner akülerde genel olarak iki çeşit şarj işlemi uygulanmaktadır.
Uzun süreli şarj; 100Ah bir aküde başlangıç akımı 16A olarak ayarlanır. Hücre voltajı 2.4V olduğunda akım 4A e indirilir ve 3.5 saat sonra şarj işlemi sona erdirilir.
Kısa sürede şarj; 100Ah bir aküde başlangıç akımı 20-50 A aralığında ayarlanır. Hücre voltajı 2.4 V olduğunda akım 4 A e indirilir ve 4 saat sonra şarj işlemi bitirilir.

Forklift aküsü

  • Termoplastik kaplamalı çelik kazan
  • Her aküye verilen stok numarası ile anında takip ve kontrol
  • Satış sonrası rutin ölçme ve değerlendirme,
  • Ücretsiz yedek akü temini,
  • Kullanıcıların fiziki şartlarına göre hazırlanmış eğitim broşürleri
  • 7/24 teknik destek ve

Hawker, Tudor markaları ile kendini ispatlamış aküler;

Yeni bir forklift aküsüne sahip olmanız için,  size özel satış sonrası hizmet ve garanti ayrıcalığı sunuyoruz.Uygulama Örnekleri

Bayilik Başvurusu

Bayilik koşulları hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Sosyal Platformlar ile Bizi Takip Edin !